Прес-реліз "Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом"

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація Українськийфонд "Благополуччя дітей" привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти.

Наше гасло: "Батьківство - це виклик. Будьте пильними, аби чогось не прогавити"

«За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах,  говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України.  Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».

Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.

«Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті,  при цьому третина з них нікому про це не розповідала 
 каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні».

І справді, третина дзвінків на Національну дитячу «гарячу» лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.







Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик.
Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.

Кампанія «Уважні батьки» звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами .
Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як поводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії:https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky
А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити:https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY
 На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись, якими легко навчитися головних правил безпеки в інтернеті.

Будьмо пильними!
Офіційні сторінки кампаній у Facebook:

Довідкова інформація:
Кампанія «Уважні батьки» вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією «Даємо дітям силу». В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд «Благополуччя дітей» за підтримки ОАК Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Комунальна установа «Центральна дитяча міська лікарня» м. Житомира